Dary Pani Jesieni
czwartek, 28 grudnia 2023 roku

Co Pani Jesień dla zdrowia w koszu niesie - zajęcia w bibliotece 2023 r.

Dnia 3 października 2023 roku grupy starsze z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez panie z biblioteki pedagogicznej w Pajęcznie: "Co Pani jesień dla zdrowia w koszu niesie...".

Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze mają warzywa i owoce oraz jaki mają wpływ na nasze zdrowie. Dowiedziały się również jakie różnorodne bogactwa dla zdrowia posiada dla nas natura i ta pora roku jaką jest jesień. Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem "Skarby jesieni" M. Grucy. W kąciku przyrodniczym oglądały zgromadzone dary jesieni – warzywa, owoce, kolorowe liście, kiście jarzębiny, różne przetwory itp. Odpowiadały na liczne pytania zadawane przez panie prowadzące, rozpoznawały dary jesieni na ilustracjach, segregowały do odpowiednich kategorii. Na zakończenie przedszkolaki uczestniczyły także w zabawie ruchowej – "zrywamy owoce w sadzie" i świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem zagadek o jesiennej tematyce.

Zajęcia jak zawsze były bardzo ciekawe i pouczające, dziękujemy!