Dziel się uśmiechem
sobota, 30 grudnia 2023 roku

Dziel się uśmiechem-program edukacyjno-profilaktyczy 2023 r.

Nasze przedszkole dołączyło do 11 edycji programu edukacyjno-profilaktycznego  "Dziel się uśmiechem 2023/24". Akcja promuje wśród dzieci zdrowy styl życia i zachęca do prawidłowej higieny jamy ustnej. W okresie od października do grudnia 2023 roku sześciolatki z naszego przedszkola w liczbie 18 osób zrealizowały blok tematyczny: „ Moje zęby” oraz „Dbam o zęby”. Dzieci pod okiem nauczycieli uzupełniały zeszyty ćwiczeń, wysłuchały pogadanek na temat budowy, roli i funkcji zębów, korzystały z multimedialnych plansz edukacyjnych, samodzielnie wykonały model szczęki wraz z zębami z papieru i z plasteliny, w ramach ćwiczeń z lusterkiem oglądały własne uzębienie oraz uczyły się jak dbać o nie. Doskonale się bawiąc przyswajały nowe wiadomości i umiejętności co mamy nadzieję zaprocentuje tym iż dzieci będą miały świadomość, będą dbały o swój piękny uśmiech i zdrowe zęby w dorosłym życiu.