Próbna ewakuacja
środa, 16 października 2024 roku

Próbna ewakuacja 2024 r.

W dniu 16 października w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. W trosce o bezpieczeństwo dzieci co roku na terenie placówki przeprowadzane są praktycznie ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola, pod kontrolnym okiem strażaków. Celem corocznej akcji jest nabywanie przez wychowanków umiejętności prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej, sprawnej, pozbawionej paniki ewakuacji. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Tego typu ćwiczenia odgrywają bardzo dużą rolę aby móc w pełni zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom z terenu placówki. Po ewakuacji dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska pojazdu jakim poruszają się strażacy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jego kabinie.