Segregacja śmieci
piątek, 11 lutego 2022 roku

Zajęcia dydaktyczne "Segregacja śmieci"

W miesiącu październiku w grupach najmłodszych 3-latki A i 3-latki B odbyły się zajęcia dotyczące planu rocznego "Eko-przedszkolaki dbają o swoje środowisko". Tym razem wspólnie z naszymi przedszkolakami zajęliśmy się tematem segregacji śmieci. Podczas zajęć dzieci mają okazje obejrzeć film edukacyjny na ten temat, brać udział w wielu zabawach ruchowych, wypełniały karty pracy. Wszystkie te działania mają na celu pomoc w zapamiętaniu nowych reguł segregacji odpadów, w Poznaniu kolorów pojemników na odpady, w zrozumieniu znaczenia pojęć: śmieci, odpady, segregacja, surowce wtórne. Dzieci miały również okazję poćwiczyć rozpoznawanie materiałów z jakich wykonany jest dany odpad i wrzucić go do właściwego pojemnika.