Przyroda
wtorek, 7 maja 2024 roku

Zajęcia edukacyjne wynikające z Planu Rocznego 2024 r.

6 maja 2024 roku do naszego przedszkola zostali zaproszeni pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Pajęcznie w ramach realizacji Planu Rocznego obowiązującego w tym roku szkolnym w naszej placówce. Nasi goście zorganizowali zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup przedszkolnych. Podczas spotkania inspektorzy opowiedzieli o tym czym zajmuje się instytucja w której pracują, jak ważne jest zdrowie roślin i dbanie o ich ochronę. Przedszkolaki dowiedziały się o roli owadów pożytecznych i szkodnikach. Z wielkim zaangażowaniem brały również udział w quizie pt.: "Prawda czy fałsz". Miały okazję również obejrzeć króciutką bajkę dotyczącą wyżej wymienionego tematu. A na zakończenie dzieci otrzymały rysunki zabawnych owadów do pokolorowania oraz pyszne, zdrowe jabłka. Serdecznie dziękujemy za przekazanie tylu ciekawych informacji na temat naszego środowiska.
Inicjatorami spotkania były Panie Aleksandra Trawczyńska, Monika Fiedler.